Az OTP Fáy András Alapítvány 2015 február végén zárta le foglalkoztatási programjának első, 12 hónapos szakaszát, amelynek keretében pénzügyi, gazdasági és gazdálkodási ismereteket átadó tréningeket tartottak, tartanak általános és középiskolás diákoknak.

 

A TÁMOP-1.4.1-12/1 projektek célja a fiatalok foglalkoztatásának, munkatapasztalatuk megszerzésének elősegítése, valamint a civil szervezetek fejlesztése, a szolgáltatói kapacitások megerősítése. A támogatást elnyerő szervezetek belső kapacitásainak erősítésével az általuk nyújtott szolgáltatások minőségének javítását, a változó társadalmi és gazdasági feltételekhez való igazodását szolgálja.

A „Foglalkoztatási program az OTP Fáy András Alapítványnál” című, TÁMOP-1.4.1-12/1-2013-0066 azonosító számú projekt során az Alapítvány 19.913.092 forint támogatási összeget nyert el, amelynek segítségével öt fő főállású munkatársat (felsőfokú végzettségű, 30 év alatti – a programot megelőzően tartósan – munkanélküli fiatalt) tudott alkalmazni Nyíregyházán.  Az OTP Fáy András Alapítvány a támogatás keretében vállalta ezen öt munkatárs munkaviszonyban történő 12 hónapos alkalmazását és azt követően 3 hónapos támogatás nélküli továbbfoglalkoztatását napi 8 órás munkaviszony keretében.

Az Alapítvány 2012 szeptemberétől folyamatosan működő, sikeres Középiskolások Országos Pénzügyi és Gazdasági Oktatóközpontja (röviden O.K. Központ) – a pénzügyi, gazdasági, gazdálkodási ismeretátadást a középpontjába állító – oktatási-nevelési programjának folytatásaként 2014 tavaszától Nyíregyháza és környékének diákjai még nagyobb számban részesülhetnek a sajátos, inspiratív pedagógiai módszereket és a „szórakoztatva tanítást” előtérbe helyező tréningekben.

A program keretében foglalkoztatott munkatársak mindeddig összesen több mint 2000 fiatalt indítottak el a jövőtudatosság útján a 4 órás oktatások során, valamint a különböző városi rendezvényeken illetve az Alapítvány által szervezett eseményeken – közvetve és közvetlenül – további több ezer diákot szólítottak meg, ezzel új pénzügyi kultúrát építve Nyíregyházán.

A projekt sikerét jól tükrözi, hogy a tréningek iránt folyamatos az érdeklődés, egyre több intézmény dönt úgy, hogy a jövő generációja számára elengedhetetlen ismereteket közvetítő ingyenes képzéseket minden diákjához eljuttatja.