A Jövő+ Fesztivál Magyarország első jövőtudatos fesztiválsorozata, mely 2012-ben Székesfehérváron indult útjára. Október 21-én Jövő+ Teaházzal és sok különleges programmal várta az érdeklődőket. az OTP Fáy Alapítvány egyedülálló oktatási központja.

A Földünkért Világnapon a rendezvénysorozat különleges szakmai nappal folytatódott, melynek újra az OTP Fáy András Alapítvány Középiskolások Országos Pénzügyi és Gazdasági Oktatóközpontja (röviden O.K. Központ) adott helyet. Sok olyan téma szerepelt az egész napos programban, mely megmozgathatja a fiatalok fantáziáját. Délelőtt a Budai Középiskola diákjai a környezet és a gazdaság kapcsolatát bemutató tematikus tréningeken vehettek részt.  Az izgalmas témák között a megújuló energiaforrások szerepe, a különböző fejlesztések, beruházások épített és természeti környezetre gyakorolt hatása, az ingatlanfejlesztés társadalmi szempontjai szerepeltek. A fiatalok a fenntartható fejlődés kérdéseiről is megtudhattak fontos részleteket.

Délután Azurák Csaba moderálásával szakmai előadásokon várták a középiskolásokat. Mészáros Ábel városfejlesztéssel foglalkozó építészmérnök Budapest urbanisztikai fejlesztéséről beszélt. A diákok megismerhették a Duna szerepét a város fejlődésében, a fenntartható fejlődés terveit a XXI. században, de szóba került az állatkerti vízilovak fürdővize és a Városliget jövője is.

Dr. Kiss Róbert Richard, Prima Primissima-díjas újságíró a Tiszta városok nemzetközi környezettudatossági program céljait és programjait mutatta be, a különleges hulladékhasznosítási pályázatokkal, fiatalokat országhatárokon át megmozgató Miss Éden környezetvédelmi szépségversennyel. Vajon környezettudatosabban élnek-e Japánban, hogyan készül estélyi ruha petpalackból? Mindez kiderült az érdekes negyvenöt perc során.

Következő vendégként Juhász Árpád, geológus a klímaváltozás elleni küzdelemről beszélt, rengeteg fotóval illusztrált előadásában, majd Tömöri Balázs, a Greenpeace képviselőjeként pedig egy aktivista hétköznapokban vívott harcairól számolt be.

Kérdésekben nem volt hiány, hiszen a fiatalok számára a most felvázolt környezettudatos jövőkép a jelen valóságát jelenti majd.

 

A nap zárásaként a Mary PopKids együttes adott különleges akusztikus koncertet, melyre előzetes játék során 20 szerencsés is nyerhetett belépőt. A zenekar tagjainak is fontos, hogy óvják környezetüket: „Közszereplőként nem mindegy, hogy milyen példát mutatunk a rajongóinknak, de magánemberként is figyelünk mind szűkebb, mind tágabb környezetünkre, illetve tudatosan ügyelünk arra, hogy a hétköznapokban is környezetbarát módon éljük az életünket.” – mondta a zenekar énekese, Bártfalvi Sándor.

Az előadásokon és tréningeken túl sok más érdekesség is várt a résztvevőkre, a Jövő+ teaházban, híven az O.K. központ hagyományaihoz. Aki akarta hulladékból és papírból hajtogathatott origamit, sőt a bátrabbak a Segway szlalom pályán is kipróbálhatták ügyességüket.

Az O.K. Központ ingyenes pénzügyi, gazdasági és gazdálkodási képzései során eddig országszerte és határon túl is, több mint 15.000 diákot ért el játékos és interaktív elemekkel színesített tréningjeivel. Az eddigi sikerek titka – az Európában egyedülálló oktatási módszer mellett – éppen az, hogy a fiatalokat érdeklődésüknek megfelelő témákon keresztül vezetik rá a tudatos gondolkodás, így a felelős életszemlélet kialakítására.