A 2017 őszén alakult PABooks-nak már a 105. kötete volt Csizmadia Norbert decemberben megjelentetett könyve. Mint Cseh Katinka ügyvezető igazgató elmondta, izgalmas vállalkozás volt számukra, hogy a fizikai valóságukban is létező köteteik kiadásán túl beléptek a digitális világba is.
A VOIZ applikációjában elérhető, hangoskönyv meghallgatása során olyan kérdésekre kaphatunk választ, amelyek még csak mostanában kerülnek terítékre a nagyvilágban is. Például: hogyan fedezhetjük fel a földrajz segítségével az új gazdasági és geopolitikai világrendet? Milyen szerepük lesz a globális városoknak az elkövetkező évtizedekben? Hogyan változik a versenyképességi rangsoruk? Hogyan formálja világunkat az összekapcsoltság? Mit jelent a hosszú távú és fenntartható eurázsiai világkorszak, amely elkezdődött?
A kötet meghallgatása révén világossá válik számunkra is a szerző állítása, mely szerint új korszakba lépett a globalizáció: a technológia, a tudás korszakába, valamint egy hosszú távú fenntartható növekedésre építő eurázsiai korszakba. Ezután jobban megértjük a 21. század mind összetettebbé és sokrétűbbé váló nemzetközi viszonyait is. Felfedezhetjük mi is, hogy milyen fontos szerepet játszik mindezek megértésében a földrajz.
Választ kapunk arra is, hogy mit is jelent a szerző által bevezetett és gyakran használt kifejezés – a kötet címéül is szolgál –, a geofúzió. A fogalom a világ komplex jelenségeinek térbeli összefüggéseire utal, a csomópontokba szerveződő és funkcionális összekapcsolódásokat ábrázoló hálózati térképek szintézise. E szintézis által körvonalazta a szerző világunk új gazdasági és geopolitikai erőközpontjait, és írta le az egymásra épülő térségi szinteken zajló földrajzi, társadalmi, gazdasági és politikai folyamatokat.
A hangoskönyv a VOIZ applikációban EZEN a linken érhető el.
A szerző a Pallas Athéné Domus Meriti Alapítvány kuratóriumi elnöke; a Neumann János Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke; a Hungarian Geopolitics (HUG) főszerkesztője; Magyar Földrajzi Társaság Geopolitikai Szakosztályának társelnöke.