Év végén zárul az OTP Fáy András Alapítvány által két éve létrehozott Középiskolások Országos Pénzügyi és Gazdasági Oktatóközpontja (O.K. Központ) projekt Európai Unió által támogatott időszaka.

 

Mint a projekzáró rendezvényen Dr. Sallay-Kiss Lilla projektvezető elmondta,  a két év alatt országszerte több mint 40 ezer emberhez jutottak el pénzügyi, gazdálkodási, gazdasági alapismeretek, több mint 15 ezer diák vett részt a központ tréningein, 1400 rendezvényt szerveztek, 130 iskola és több civil szervezet bevonásával. Az Európai unió és a Magyar Állam 1 103 552 921 forinttal járult hozzá a projekt megvalósításához.

A kiemelt kormányzati projekt  megvalósítása 2012. szeptember 10-én vette kezdetét az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával. Azóta számos sikertörténetet tudhat maga mögött, sokszor a pályázati követelményeket többszörösen is túlteljesítve.

Schrankó Péter, az OTP Fáy András Alapítvány ügyvivője megköszönte mindenkinek, aki bármilyen módon részt vett az O.K. projekt eddigi munkájában. Leszögezte, hogy az OTP Bank a továbbiakban is folytatja a központ támogatását, melynek révén még szélesebb körben folyhat a saját fejlesztésben megvalósuló, különleges pénzügyi edukációs munka, mely iránt egyre többen érdeklődnek külföldről is. A munka sikerét jelzi, hogy többszörösen sikerült túlszárnyalni a projekt által meghatározott célszámokat. Egyedülálló eredményként említette, hogy az EU által biztosított források az O.K. projekt alatt 95 %-ban hasznosultak, mely kiemelkedő hatékonyságot mutat. „A Kodály- vagy a Pető módszerhez hasonlóan most már az O.K. módszer is egyre ismertebb és keresettebb Közép-Európában” – mondta az Alapítvány ügyvivője.

A diákok és a pedagógusok számára is különleges élményt jelent az itt folyó nyitott szemléletű, élményszerű oktatási munka, mely folyamatosan fejlődik, alkalmazkodik a trendekhez és az igényekhez.

„A projekt számomra legfontosabb eredménye az, hogy az O.K. Központba járó diákok mosolyogva mennek el a képzésekről, rendezvényekről, illetve visszajárnak az újabb tr4éningekre és ajánlják azokat társaiknak is. A fő cél az, hogy segítsük a diákoknak megérteni a pénzügyi, gazdasági világ történéseit és elindítsuk őket a jövőtudatosság útján – mondta Schrankó Péter.