El sem tudjuk képzelni mi mindennel készültek az ötkarikás játékokra, mégha csak igen szűk körben is rendezhették meg a tavaly elmaradt nyári olimpiát. Megmutatunk párat közülük, melyekről az index oldalán olvashattunk.
Szent sakura nélkül Japán elképzelhetetlen, ám mivel a cseresznye még ott is tavasszal virágzik, így a virágzást virtuális képekkel varázsolták a nézők közé.
A közlekedés, ami talán az egyik legfontosabb egy ekkora területen, Tokyo 2020 néven megismert önjáró autóbusz, mely az olimpiai faluban és közvetlen közelében is közlekedik. Ezek a járművek segítik majd természetesen a paralimpiai játékosok mozgását is.
A Toyota, mint az Olimpia egyik főszponzora fejlesztette ki az elektromos járműveket, melyek elektromos meghajtásúak és teljesen automatizáltak. Így nem csak az olimpián, de a paralimpián is ezek az akkus minibuszok nyújtják rendezvényeken a közlekedés alapját. Videó Itt.
Japánt el sem tudjuk képzelni robotok nélkül, hát most is megvillantották robotikai zsenialitásukat. Nem csupán az elektromos minibuszaik önjáróak, de idén újabb robottal álltak elő. Így jött létre a 2021-es robotszemélyzet. A Toyota és a Panasonic által fejlesztett robotok feltűnnek a szinte mindenhol. A sportlétesítmények helyszínein, a az olimpiai faluban, a még a pályákon is, attól függően mi a feladata: üdvözli a játékosokat, pakolni segít, felszolgál, vagy épp szállítmányozásban segít. A robotok az olimpia legvégéig maradnak, hiszen a paralimpián még az olimpiánál is hasznosabbak lehetnek.
Videó itt.
A játékok ideje alatt mindenki saját mobilt kapott, melyet ott tudnak használni.
Japánban az anima bölcsője, így nem csoda hát, hogy a kabalaállatot idén robotok váltották fel. AZ olimpiai és a paralimpiai játékok kabalafiugárái megjelenésükben nem csak az olimpiát,de a rendező országot is szimbolizálja egyben. A két kis robotszerű lényt diákok szavazták meg. A kék robotot Miraitowának keresztelték: ez japánul a jövő és az örökkévalóság szavakból áll össze, és az örök reményt jelképezi. Az indigókék mintázat az Edo-korban divatos kimonómintázat volt – a japán eleganciára és kifinomultságra utal. A rózsaszín paralimpiai kabala Someity: nemcsak a színe, hanem az antennái is a cseresznyevirágokat jelképezik, sőt még a neve is a fára utal.
S amiért minden játékos az olimpiára utazik: az érem, melyeket újrahasznosított elektronikai hulladékból készítettek
Már 2017 áprilisától gyűjtötték a lakosságtól a már nem használt elektromos eszközöket, melyekből újrahasznosítással olimpiai érmek készülhetnek. Ehhez az ország különböző részein háromezer konténerben 79 tonna hulladékot gyűjtöttek össze. A szemétből 32 kg aranyat, 5, 4 t ezüstöt és bronzot hasznosítottak újra, majd a végeredmény ötezer medál formájában született újra.
Az érmek egyik oldalán Nikéjé, a győzelem istennője látható, mellette az öt olimpiai karika és a játékok hivatalos neve található. Az érem másik oldalának csiszolt felületén a játékok neve időpontja látható.
A vírus helyzet miatt a személyes kontaktust minimalizálták, így a dobogósok saját nyakukba akasztják a érmüket, és természetesen a győztesek dobogóit is újrahasznosított műanyagból készítették. Így Szilágyi Áron, hazánk első aranyérmét is környezettudatos emelvényen emelhette a tökéletes helyre. Gratulálunk!